Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sedat Peker’i tehdit eden Güniz Akkuş gözaltında!

0 90

Geçtiğimiz günlerde içtimaî medya hesabından paylaştığı görüntü ile Sedat Peker‘i tehdit eden “Hanımağa” lakaplı Güniz Akkuş gözaltına alındı.

13 şüpheliyi yakın takibe alan polis, İstanbul, Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Mersin olmak üzere yekun 7 farklı vilayette operasyon düzenlendi. “Hijyen” ismi verilen operasyonda şu ana kadar 10 kişi gözaltına alındı. Operasyonda silah ve hata ögelerinin da ele geçirildiği öğrenildi.

GÜNİZ AKKUŞ DA GÖZALTINDA

Operasyonda, Sedat Peker’i tehdit medyasıyla gündeme gelen “Hanımağa” olarak bilinen Güniz Akkuş da gözaltına alındı. Akkuş, Sedat Peker’i tehdit ettiği medyada şu tabirleri kullanmıştı: “Bana bak Sedat! Sana 10 gün mühlet veriyorum. 10 günlük devamsızlık hakkını kullan. Madem Karabağ’da oturuyorum diyorsun. Biz de inanmış olalım. Delikanlı üzere önüme çık. Yoksa bir gece ansızın gerçek vatan sevdalı kardeşlerimiz senin ziyaretine gelecekler. Ziyaretine geldiklerinde de sana hususî olarak hazırlatmış olduğum biberonu ve emziğini, tedarik olarak da bunu (bebek bezi) sana yolluyorum. Sakın çekinme seni bekliyorum 10 gün mühlet veriyorum.”

KENDİSİ POLİS KÖKENLİ

Güniz Akkuş, 15 yaşına kadar ailesiyle Almanya’da yaşadı. Tatil için geldiği Antalya’da gördüğü motorlu polis ekipleri Yunuslar’a hayran kalan Akkuş, polis olmaya karar verdi. Almanya’daki arkadaş etrafından hoşlanmayan ailesi, Türkiye’ye gelerek polis olmasına razı oldu. Arkadaşları tarafından süratli atak ve başına buyruk biri olarak tanımlanan Güniz Akkuş, takıştığı amirinin açtırdığı soruşturmanın akabinde Kilis’e sürgün edildi. Daha sonra da birebir amirini tehdit ettiği için meslekten ihraç edildi.

20 KİŞİLİK HARAÇ ÇETESİ KURDU

Hanımağa lakaplı Güniz Akkuş, hizmetten ihraç edildikten sonra İstanbul’a döndü. Kabahat yerküresini yakından tanıyan 28 yaşındaki Güniz Akkuş, burada 20 kişilik bir haraç çetesi kurdu. İstanbul’un parti mekânlarında kendini Organize Hatalarla Uğraş Büro Müdürlüğü’nde hizmetli emniyet amiri olarak tanıtıp haraç isteyen “Hanım ağa” evvel Etiler kesimindeki küçük barları maksat seçti. Devirle sosyetenin takıldığı ünlü mekânları da haraca bağladığı sav edildi. Güniz Akkuş son olarak ünlü cümbüş merkezi Reina’yı gaye seçince yakalandı.

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.